1 2 aim
Level İstanbul

Geniş servis yelpazemiz ile sizlere doğru anda doğru reklam mecrasını sunuyor, planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Profesyonel ve yurt dışı tecrübesi olan ekibimizle şirketinizin pazarlama departmanı görevini üstleniyor, globalleşen dünyada hedef kitlenize daha kolay ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

SEO Hizmeti

SEO

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu, İnternet reklamcılığının Google botları üzerinde web sitemizi en prestijli ve getirisi yüksek şekilde taratarak, üst sıralara çıkarabilmek, pazarlama stratejisi oluşturmak ve bunun için yapılan çalışmalardır.

SEO; Site içi Seo ve site dışı seo olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

SEO; sitelerin kendi imkânlarıyla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Web popülerliği dediğimiz şey, Google sıralama artışını da beraberinde getirmektedir.

SEO NASIL YAPILIR?

SEO yaparken 3 temel konu çok önemlidir. Değilse ulaşabileşeceğiniz nokta gelmeyebilir ya da uzun süreçler gerektirebilir.

1. Arama Botlarına Uygunluk: Sitenizin, Google aracılığıyla kolay taranıyor olması çok önemli bir faktördür. Bunu yapabilmek için yapmanız gerekenler,

 1. Sitenizin kod yapısını çok iyi oluşturmalısınız.
 2. Sitenizin hızını arttırmak. (açılış ve gezinme esnasında) Google botları yavaş gördükleri sayfalarda çok fazla zaman harcamazlar. Sitenizin hızı ne kadar fazlaysa, taranma ve indekslenme oranlarınızda o oranda artacaktır.
 3. Şifreleme yaparak Google botlarının siteye girişini engellememelisiniz.
 4. Kurallara uyan bir site haritası oluşturmalı ve sitenizi eski adı ile web yöneticisi araçlarına tanıtmalısınız.
 5. Sitenizde olabildiğince inline javascript ve inline css kodlarına yer vermemelisiniz.
 6. 404 ve 301 gibi yönlendirmeleri olabildiğince iyi ayarlayabilmelisiniz.
 7. Sitenizin mobil cihazlar tarafından kullanılabilirliğini iyi ve kolay olarak tasarlamalısınız.

 

2. Site İçi ve Site Dışı SEO Çalışmaları: Google’la ilgili gerekli uygulamalar yapıldıktan sonra diğer önemli nokta arama sonuçlarındaki rekabette yaratmanız gereken farkı nasıl yapacağınızdır.

 • Site içi optimizasyon, sitenizin içinde oluşturduğunuz arama motoru optimizasyonu çalışmalarını kapsamaktadır. Bu çalışmalar:
 • İçeriğin Kalitesi: Sitenizde sunduğunuz içerikler çalıntı ve kopya olmamalıdır. Kullandığınız bütün yazılar özgün ve site ziyaretçilerinin yararına olmalıdır.
 • Arama hacimleri: İçeriklerinizi kullanıcıların aramalarını göz önüne alarak oluşturmanızda yarar var. Kullanıcılar tarafından aranmayan konular yerine daha fazla aranan konuları tercih edebilirsiniz.
 • Başlık ve meta açıklamaları: Başlık ve meta açıklamalarını ne kadar güzel tutarsanız arama sonuçlarında o kadar yukarıya çıkmaya başlarsınız.
 • Site içi linkler: Site içi linklere stratejisi ile öne çıkarmak istediğiniz sayfalara link gönderebilirsiniz.
 • Site dışı optimizasyon, sitenizin dışında yaptığınız SEO çalışmalarıdır. En çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Çünkü:

 

 1. Zararlı backlinkler: Sitenize istemediğiniz sitelerden backlink alırsanız, siteniz silinebilir. Bunun sonucunda siteniz arama motoru sonuçlarından kaldırılabilir.
 2. Doğal olmayan backlinkler: Piyasadaki gereksiz backlink paketlerini satın alır ve sitenize gelen backlink sayısını çoğaltırsanız sizin zararınıza olabilir. Siteniz için kendi seviyesinizde hatta daha yüksek seviyeli sitelerden backlink almalısınız. Hatta eğer backlink satın alacaksanız doğal görünümü kesinlikle değiştirmemeye dikkat edin.
 3. Kullanıcı Deneyimi: Çok sayıda site sahibinin veya SEO uzmanının yaptığı hatalardan biri de kullanıcı deneyimini görmezden gelip, direk SEO çalışmalarına yönelmektir. Ziyareçilerinizin sitenizde geçireceği zamanı etkili bir deneyime getiremezseniz; oturumların açık kalması, sayfanın terk edilme oranları ve dolaşılan sayfa sayısının oldukça az olması arama motoru sonuçlarını olumsuz etkiler. Yani, sitenizin görselliğini ve kolay kullanılmasını çok önemsemeli ve olabildiğince güzel yapmalısınız.

 

SEO NEDEN GEREKLIDIR?

Bir siteye sahipseniz ve sitenizi gelire dönüştürmeyi istiyorsanız kesinlikle sitenin reklamını yapabilmeniz ve kullanıcılara bunu sunabilmeniz gerekmektedir. Bunu gerçekleştirebileceğimiz yöntemler:

1.       Google AdWords Reklamları: Google’ın sunduğu geniş reklam ağı sayesinde kullanıcılarınıza çok rahat ulaşabilirsiniz ve sitenizi tanıtabilirsiniz. Fakat bunun bir maliyeti olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Çünkü bu yöntem sizin için oldukça masraflı olacaktır.

2.       Facebook Reklamları: Genellikle üye sayısının artması için verilen Facebook reklamları da, neredeyse AdWords kadar maliyetlidir. Facebook için de gerekli maddi masraflardan kaçınmamak siteniz için çok önemlidir.

3.       Diğer Sosyal Medya Kanalları: Twitter ve Linkedin’e reklam gönderebilmek için çok güçlü olmanız gerekmektedir. AdWords ve Facebook’a göre daha maliyetli olan bu firmalar öylesine reklamlarla sizi zora sokabilir.

4.       Satış Ortaklığı: Bütün bu reklam seçenekleri içinde maddiyatı en düşük olan kanal satış ortaklığıdır. Fakat bu yöntemin kötü yanı yapacağınız satışlardan komisyon vermeniz olacaktır.

5.       Offline Reklamlar: Televizyon, gazete ve dergilere göndereceğiniz reklamların geri dönüşleri çok uzun zaman alır ayrıca maliyeti çok yüksektir.

Tarihçesi;

SEO kavramı, 2006 yılında Rohit Bhargava tarafından çıkartılmıştır. Rohit, sosyal medya optimizasyonundan bahsederek 5 maddeden oluşan bir yayın yayınladı ve bu makale çok fazla tartışılmasına rağmen, oldukça dikkat çekti. Sonrasında bazı kişiler tarafından listeye eklemeler yapılarak 16 maddeye çıkartıldı.

 

ALAN ADI SEÇIMI

SEO yapılırken alan adının (domain) etkisi çok büyüktür. Bu etkiler:

 • Alan adının çok uzun süreli kaydedilmiş olması
 • Alan adının gereken anahtar kelimeleri içermesi
 • Alan adının uzantısı

 

Doğru SEO Yaptırmanın Faydası

Doğru bir çalışmayla birlikte yükselen hit ile potansiyel müşterileriniz ve satışlarınız aynı oranda yükselişe geçecektir. Örneklerini verdiğimiz, Google optimizasyon ve Adwords reklam konusunda çok etkilidir diyebiliriz. Google SEO veya Google Adwords reklamları dışında neredeyse hiçbir reklam size hızlı bir geri dönüş yapmaz. En önemlisi Google aramalarında açılan ilk sayfa’da bulunmak, neredeyse her site sahibinin istediği bir özelliktir.

Siteniz için bir  SEO hizmeti almak, sitenizi arama motorları dostu yapabilir ve sitenizin yükselişe geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar, ilk olarak bu işi yaptığını söyleyen çok fazla kişi sizi ilk sayfaya taşıyacağını söyleyerek gereksiz vaatlerde bulunabilir aynı zamanda bu işi kullanarak çok fazla insanın parasını alan ve kandıran kişileri de göz ardı etmemek sizin yararınıza olacaktır.

SEO Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular.

1) İnternetten sizin bulduğunuz veya sizi bulan SEO hizmeti için anlaştığınız şirketin Google ile ilgili yapmış olduğu ilk sayfa referansları da çok önemli bir husustur. Bu referansların gerçek referanslar olup olmadığını onaylatmak gerekmektedir. Siteniz için en doğru olduğunu düşündüğünüz iki yada üç referansla iletişime geçebilirsiniz.
2) SEO Hizmeti almaya karar verdiğiniz  şirket veya  şirketlere ait kendi sitelerinin en düşük 5le 10 arasında dikkat çeken kilit kelimelerin Google’da ilk sayfada olup olmadıkları da oldukça önemli ikinci konudur.
3) Google’da ilk başlarda olacağınızın garantisini veren şirketlerden sözleşme bir nüshasını rica ederek sitenizin danışmanına veya bir avukata sormanızda da fayda vardır.

Firmamız, sizler için bu konulara gerekli özeni göstermekte ve en uygun SEO hizmetini, en doğru şekilde sunmaktadır.

Türkiye’de Birçok Sektörde SEO Hizmeti Veriyoruz!

-SEO’da şirketle ilgili olan gerekli sözcükler üzerinde çalışmaktansa sitenizin nasıl aranacağını göz önüne almak ve farklı sözcükler türeterek hit almak en uzun süreli yükselme getirecek bir faktördür.
– Google’ın oldukça önemli ve etkili bir satış aracı olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır; SEO ve Adwords Reklamları, kişisel ve tüzel olarak en kısa zamanda kullanıcı bulma kolaylığı sağlayan en etkili çözümdür.
– SEO şirketi, sitenize kazandırdığı değerin yanında hatalı uygulamalarla zarara da uğratabilir. SEO seçiminin doğru yapılmasıysa sitenizin popülerliğini artırır; hatalı bir seçim ise sitenizi aramalardan ve arşivlerden kaldırabilir. Bu sebeple SEO seçimi yaparken çok iyi düşünmeli ve en doğru kararı vermelisiniz.

Siz de bu profesyonel ve kaliteli SEO himetimizden faydalanmak ve firmanızı üst sıralara taşımak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kiralık villa